[PL] VS10x Code Map

Promuj

VS10x Code Map jest dodatkiem do Visual Studio, który wyświetla graficzną reprezentację bieżącego pliku. W praktyce wygląda to następująco:

Po lewej stronie znajduje się graficzna reprezentacja danego pliku. Możemy tutaj zauważyć podział ze względu na zdefiniowane regiony w klasie EditWindowViewModel. Domyślnie dodatek wyświetla elementy danego pliku tak jak są w nim zdefiniowane. Można to zachowanie zmienić poprzez opcje. Po kliknięciu na dany element zostaniemy przeniesieni do jego definicji w kodzie. Regiony można zwijać lub rozwijać – region zostanie również zwinięty/rozwinięty w pliku.

Dodatek zapamiętuje również historię nawigacji. Elementy, które odwiedziliśmy wcześniej są odpowiednio zaznaczone w pliku (jako jasno niebieskie tło) oraz w graficznej reprezentacji pliku (jako niebieska ikonka zegarka). Do historii odwiedzonych elementów możemy się dobrać poprzez opcję “Global Solution History” dostępna na samym dole dodatku.

Elementy w graficznej reprezentacji można również filtrować po nazwie. W tym celu należy najechać na samą górę dodatku, aż otworzy się odpowiednie pole tekstowe.

VS10x Code Map jest moim zdaniem bardzo pomocnym dodatkiem. Brakowało mi właśnie takiej graficznej reprezentacji dla bieżącego pliku. Teraz już to mam 🙂 Jedynym minusem jest to, że nie możemy okna dodatku dowolnie przemieszczać. Jest on związany z oknem edytora pliku.

  1. VS10x Code Map « Damian Antonowicz…

    Dziękujemy za publikację – Trackback z dotnetomaniak.pl…

    Reply

  2. Od tego momentu już w pełni będę żałował, że nie posiadam ekranu panoramicznego. Co prawda wtyczka ma możliwość automatycznego ukrywania, ale to już nie to samo.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *